Alarmy bezpieczeństwa w ochronie nocnej

Coraz bardziej popularne staje się korzystanie z usług firm ochroniarskich. Na zainstalowanie systemu alarmowego decydują się nie tylko właściciele firm, ale również domów. Co więcej, głównie ma to na celu ochronę nie tylko podczas wyjazdów i nieobecności domowników, ale również w nocy, kiedy rodzina śpi.

Wtedy ważne jest aby zagwarantować jak najwyższe bezpieczeństwo. Tradycyjne systemy alarmowe przeznaczone do ochrony domów podczas nieobecności właścicieli są wyposażone w czujniki ruchu. Dzięki temu pojawienie się nieproszonego gościa w pomieszczeniach zostanie odkryte i zostanie zaalarmowana agencja ochrony.

Alarmy bezpieczeństwa przeznaczone do ochrony nocnej działają w nieco inny sposób. Tego typu systemy alarmowe bazują na tak zwanej ochronie obwodowej. Co to oznacza? Otóż system alarmowy jest wtedy wyposażony w czujniki, które wykrywają próbę przekroczenia obwodu, który ma być chroniony.

Prościej mówiąc czujniki są zainstalowane na oknach domu i drzwiach wejściowych. Każda próba otworzenia drzwi lub okna zostanie wykryta przez czujniki. Sygnalizacja alarmowa uruchamia się zanim jeszcze włamywacz przekroczy progi naszego domu.

Jeszcze lepszą ochronę mogą zapewnić dodatkowe czujniki wibracyjne, które reagują na drgania, występujące na przykład przy próbie wyłamania zawiasów. W przypadku domów, gdzie okna stanowią dużą powierzchnię można zdecydować się na czujniki zbicia szyb. Tak zaprojektowany system alarmowy pozwala na swobodne przemieszczanie się domowników wewnątrz domu i gwarantując pełną ochronę przed włamywaczami.